• 03
  • 01
  • 02

Dopis ministru dr. Zveru SOUS in Društva

Spoštovani g. minister!

Na srečanju vas in predstavnikov Društva specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije ter Skupnosti organizacij za usposabljanje Slovenije 10.05.2006, smo se dogovorili, da je obstoječi Nacionalni komisiji za vzgojo in izobraževanje otrok s posebnimi potrebami potrebno dodeliti in razširiti vsebinske naloge ter jo podkrepiti s strokovnjaki, ki delujejo na področju dela z osebami s posebnimi potrebami (3. sklep zapisnika z dne 05.06.2006).

Menimo, da omenjena komisija predstavlja posvetovalno telo ministru, ki pripravlja strokovno utemeljene predloge pri uvajanju vsebinskih in sistemskih sprememb ter s tem vsebinsko in sistemsko urejanje področja vzgoje in izobraževanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.

Kot nove člane komisije predlagamo:
-     Mag. Valerijo Bužan – predsednico SOUS, direktorico CUDV Dolfke Boštjančič, IG
-     Mag. Lidijo Kastelic -  predsednico Društva specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije, višjo predavateljico na PeF Univerze v Ljubljani
-     Tanjo Majer, direktorico Centra za sluh in govor Maribor
-     Olgo Rupnik Krže, direktorico Doma Malči Beličeve v Ljubljani

S spoštovanjem!

mag. Lidija Kastelic
predsednica Društva specialnih in
rehabilitacijskih pedagogov Slovenije       

mag. Valerija Bužan
predsednica Skupnosti organizacij za
usposabljanje Slovenije

Kontakt

Linhartova cesta 51
1000 LJUBLJANA
Tel.: 01 280-34-53
Faks: 01 280-34-51
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.