SURDO sekcija

Člani SURDO sekcije smo strokovni delavci z višjo ali visoko izobrazbo s področja specialne in rehabilitacijske pedagogike smer surdopedagogika- logopedija. Opravljamo različna dela in naloge na področju poučevanje gluhih in naglušnih otrok v prilagojenem  programu z enakovrednim  in nižjim izobrazbenim standardom, v prilagojenem  programu za predšolske gluhe in naglušne otroke, individualne slušne in govorne vaje za otroke in odrasle, dodatno strokovno pomoč na večinskih šolah oz. vrtcih.

Večinoma smo zaposleni v enem od treh centov za sluh in govor:

Center za korekcijo sluha in govora Portorož, www.cksg.si

Center za sluh in govor Maribor, www.z-csg.mb.edus.si

Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, www.zgnl.si

Mednarodno sodelovanje

Slovenski surdopedagogi smo že od  oktobra 1996 člani evropske zveze društev učiteljev gluhih Federation Europeenne des Associations de Professeures de Deficients Auditifs – FEAPDA, www.feapda.org

1. Diana Ropert, CSG Maribor, predsednica
  2. mag. Andreja Trtnik Herlec, ZGN Ljubljana