IZJAVA O DOSTOPNOSTI

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče Društva specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije, ki se nahaja na spletnem naslovu https://drustvo-srp.si.

Uporabo spletne strani želimo približati najširšemu krogu uporabnikom, zato ga nenehno oblikujemo in prilagajamo tako, da je dostopen za uporabnike z različnimi oblikami invalidnosti in oviranosti. Pri razvoju spletne strani sledimo smernicam WCAG 2.0 ali WCAG 2.1 (angl. Web Content Acessibility Guidelines).

Za zagotavljanje zahtev glede dostopnosti so bile sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve, kot so:

 • odzivno oblikovanje (prilagajanje postavitve vsebine ločljivosti zaslona),
 • spletna stran ima razumljivo in konsistentno strukturo. HTML koda spletne strani je pregledana in urejena, da ustreza zahtevam različnih naprav.
 • Spletna stran vsebuje namenski vtičnik “dostopnost”,
 • uporabniki lahko povečajo in zmanjšajo velikost besedil,
 • spremenijo kontrast barv na spletišču,
 • uredijo besedilo, tako da bodo vse povezave podčrtane,
 • omogočeno je opremljanje slik z nadomestnim besedilom,
 • spremenijo pisavo,

Stopnja skladnosti

Spletišče drustvo-srp.si je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča drustvo-srp.si nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti skladno z ZDSMA. Zara di nesorazmernega bremena za organ niso dostopna naslednja gradiva:

 • omogočanje vsebin v slovenskem znakovnem jeziku,
 • skenirani dokumenti v PDF  in Word DOC in DOCX obliki,
 • multimedijske vsebine,
 • vsebina v formatih, ki zahteva prenos in uporabo namenskih aplikacij.

Nadzor nad izvajanjem Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij

V primeru, da ugotovite odstopanja od določil Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo Inšpektoratu Republike Slovenije za informacijsko družbo (IRSID), na naslov Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana ali po elektronski pošti na naslov: gp.irsid@gov.si

Povezava za povratne informacije

Za vsa vprašanja in predloge smo dostopni na e-naslovu drustvo@drustvo-srp.si.

Veseli bomo informacij o pozitivni uporabniški izkušnji v povezavi z našim spletnim mestom kot tudi vaše prošnje o morebitnih dodatnih prilagoditvah spletne strani za osebe z omejitvami.Na obvestilo, prošnjo ali zahtevo bomo odgovorili v roku 8 dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če glede na zahtevano vsebino v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora vam bo sporočeno, kdaj bo odgovor podan in razlogi za zakasnitev odgovora.

Na ta elektronski naslov nas lahko:
– obvestite, da naše spletišče ni skladno z zahtevami glede dostopnosti iz 5. člena Zakona;
– zaprosite za informacije glede vsebin spletišča iz drugega odstavka 3. člena Zakona ter za informacije, ki niso objavljene v dostopni obliki.

Datum objave spletnega mesta

Spletišče je bilo v obstoječi grafični podobi objavljeno avgusta 2023.

Priprava izjave o dostopnosti

Izjava je bila posodobljena 31. 08. 2023 na podlagi samoocene.

Skip to content